Supertraktor – wszystko, co niezbędne

URSUS C-3120 to kolejna nowość z URSUS S.A. Polska Moc w innowacyjnym wydaniu powraca! Model URSUS C-3120 z silnikiem Deutz o mocy 115 KM i transmisji ZF 16 x 16 z Power Hi-Lo to pozycja obok której żaden użytkownik ciągników nie przejdzie obojętnie.

Poszukując kompleksowych rozwiązań w zakresie letniego i zimowego utrzymania dróg i poboczy, terenów zielonych oraz użyteczności publicznej, a nawet cięższych maszyn do pracy w sortowni czy zakładzie przetwarzania odpadów warto zapoznać się z ofertą firmy Supertraktor. Lubelska spółka tworzy autoryzowaną sieć sprzedaży ciągników i maszyn z fabryk Ursus S.A., a także sprzętu innych marek pokrywając zapotrzebowanie szeroko rozumianej branży komunalnej. Trzon oferty stanowią ciągniki marki Ursus. Tej firmy nikomu nie trzeba przedstawiać, ponieważ istnieje ponad 120 lat i zmechanizowała polskie rolnictwo. Do wyboru są ciągniki kompaktowe o mocy od 35 KM (Ursus C‑335B), modele średniej wielkości, jak np. Ursus C‑380 zapewniający 75 KM oraz maszyny, które wyróżniają się najwyższymi osiągami, np. „topowy” ciągnik Ursus C‑3150 Power o mocy 150 KM. Model ten ma masę własną (bez obciążników) równą 7 t, dzięki czemu znakomicie nadaje się do pracy z kosiarkami bijakowymi zamontowanymi na największych ramionach wysięgnikowych albo wydajnego odśnieżania dużych powierzchni, np. lotnisk.

Ofertę ciągników Ursus uzupełniają produkty marki Basak – od zeszłego roku firma Supertraktor jest ich wyłącznym dystrybutorem w Polsce. Do tej pory nie były dostępne na naszym rynku. Ciągniki Basak wyróżniają się bardzo dobrym wykonaniem, solidną konstrukcją oraz sprawdzonymi komponentami najbardziej uznanych producentów, takich jak Perkins, Carraro czy Deutz. Większość modeli nie ma filtra cząstek stałych (DPF) i układu selektywnej redukcji katalitycznej (SCR) wymagającego dozowania AdBlue, co ułatwia ich eksploatacją i zmniejsza koszty obsługi. Firma Supertraktor gwarantuje pełną dostępność części do oferowanych produktów Basak. W ramach tej marki do wyboru są ciągniki o mocy od 58 KM (model Basak 2060) do 116 KM (Basak 5120).

Oprócz ciągników w ofercie firmy Supertraktor znajduje się bardzo rozbudowana gama osprzętu do zastosowań komunalnych. Obejmuje ona np. pługi marki Ursus do odśnieżania. Mają one różną wielkość, dzięki czemu łatwo dobrać takie narzędzie do konkretnego modelu ciągnika, i występują w różnych wykonaniach, np. jako jednoczęściowe lub dwuczęściowe do jednoczesnego odgarniania śniegu na obie strony. Kolejną ważną grupę narzędzi roboczych tworzą kosiarki dyskowe, bijakowe, wysięgnikowe i rotacyjne oraz zamiatarki. Do tego dochodzą ładowacze czołowe i osprzęt do nich, np. w postaci łyżek i wideł paletowych. W ofercie Supertraktor występuje jeszcze bogata gama przyczep, w tym jednoosiowych, dwuosiowych z obrotnicą, tandemowych (w tym skorupowych), a nawet wyposażonych w urządzenie hakowe. Najcięższe modele mogą się sprawdzić np. przy wywozie balastu na składowiska albo przy budowie na nim warstw przesypowych czy dróg technologicznych.

Dzięki szerokiej ofercie firma Ursus Supertraktor jest w stanie skompletować gotowy do pracy sprzęt z uwzględnieniem indywidualnych wymagań klienta. Aby zagwarantować jak najłatwiejszy dostęp do wszystkich produktów uruchomiła pięć własnych punktów sprzedaży. Na zachodzie kraju są one zlokalizowane w Koszalinie i Żernikach k. Obornik, a na wschodzie w Bielsku Podlaskim, Łomży i Kielcach. Do dyspozycji klientów są też przedstawiciele handlowi działający na terenie całej Polski. Firma Ursus Supertraktor zapewnia bardzo dobrą obsługę posprzedażową, na którą składa się łatwa dostępność oryginalnych części zamiennych i profesjonalny serwis stacjonarny wspierany przez jednostki mobilne. Korzystając ze swojego bogatego doświadczenia oferuje naprawy aktualnie oferowanego sprzętu, ale też prowadzi kompleksowe odbudowy starszych ciągników, przywracając ich nominalne parametry użytkowe.

Źródło: https://technika-komunalna.pl/on-line/technika-komunalna-5-2020/
Technika-Komunalna-10.2020